PočetnaVestiMandić SSP Kruševac: Zahvalnost svima koji se bore za školu u Parunovcu

Mandić SSP Kruševac: Zahvalnost svima koji se bore za školu u Parunovcu

Ivan Mandić, Stranka slobode i pravde Kruševac:

,,Bili smo na sastanku sa nadležnima povodom situacije u našoj školi.

Želim da čestitam svim roditeljima, meštanima i ljudima koji se bore za školu u Parunovcu, kao i nastavnicima koji se bore sa nama. Ovi ljudi u koji su danas bili u školskom dvorištu OŠ. V.S.Jan su heroji današnjeg doba. Ako ništa drugo, heroji svojoj deci, svojim porodicama, prijateljima i u mestima gde žive. Nastavnici koji su podigli glas su posebna priča, jer svaka učionica ove škole bi u budućnosti trebalo po njima da se zove. I nadam se da hoće jer zaslužuju. Što se mene lično tiče, na pijadestalu Jana, mogu da se upišu u njihova imena i prezimena. Da se pamti ko je u ovo teško i ovakvo vreme, držao glavu uspravno i žrtvovao se za opšte dobro. Moj naklon.

Oni koji nisu došli danas, kako roditelji tako i radnici škole, valjda su bili sprečeni. Sve ostalo je upitno jer ne bih voleo da mislim da im je nešto važnije od toga gde nam se deca školuju? Ako jeste, predlažem da daju saglasnost da koriste stari deo škole, pošto im je sve ok? Nemam problem sa tim.

 

Čestitam i sam sebi što reč nisam rekao i što sam izdržao da ostanem nem. Nije mi bilo lako ali bi naravno bilo zloupotrebljeno. Mada nije ni trebalo jer ljudi su rekli sve.

I na kraju, neka ostane zabeleženo i da se javno zahvaljujem gradonačelnici koja je ipak došla u školsko dvorište naše škole, iako ništa nije rekla, a pričala je dugo i ni na jedno konkretno pitanje nije dala odgovor. Ja to poštujem i cenim kad se neko suoči sa problemom. Žao mi je osećaja nemoći koju je grad pokazao danas ali je bar nakon godina i godina laži i obećanja bar odustala od toga da nas gleda u oči i laže. Nadam se da sam doprineo da se oseća prijatno kod nas u Parunovcu koji je uvek bio gostoljubiv za one koji ne pokušavaju da nas prave budalama.

Dakle, borba tek predstoji, strpljivi smo donekle i istrajaćemo u ovome. To smo dužni i deci i sebi.

No pasaran!”

Želiš da pomogneš #Otvorenosr.rs? Doniraj

Pratite nas

1,126FansLike
0FollowersFollow
1FollowersFollow
32FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Najčitanije

Сличне вести