Samo desetak dana pred održavanje izbora na kojima opozicija nije učestvovala resorni ministar, Mladen Šarčević, smenio je sa mesta direktora Osnovne škole Stojan Novaković u Blacu, Danijelu Nikolić, osobu koja je na to mesto došla voljom školskog kolektiva, a na mesto direktora ove škole oktroisao Mariju Ćurčić, istaknutog člana ženske mreže Srpske napredne stranke u Blacu.
Fotografija: Google
Novopostavljena direktorka, Marija Ćurčić, umesto da se bavi problemima ove obrazovane ustanove usled pandemije korona virusa jedan od prvih poteza joj je bio stavljanje ogledala u kabinetu direkotora, premeštanje čajne kuhinje i pretvaranje prostorije u kojoj se nalazila u prostoriju za pušače protivno zakonu. Ova prostorija namenjena je samo za odabrane, dok je pomoćnom osoblju pristup ovoj prostoriji zabranjen navode nam zaposleni iz ove škole. Postavlja se pitanje da li su ti ljudi manje vredni od ostalih ili pak građani drugog reda?!
Fotografija: Privatna arhiva
Postavlja se pitanje šta rade nadležne prosvetne inspekcije i nadležni u ministarstvu prosvete?! Da li se staraju o poštovanju zakona u obrazovanim ustanovama ili ih pak to ne zanima?!
To ne bi bilo toliko tragikomično da to nisu bilo identični koraci u vreme dok se dotična nalazila na mestu direktora Kulturnog centra u Blacu.
Marija Ćurčić, pripada političkom miljeu predsednika okružnog odbora Srpske napredne stranke u Toplici, Darka Laketića, a nedavno je u ovoj školi u Blacu zaposlena Laketićeva rođaka, dok Blačani postaju stranci u sopstvenom gradu.
Fotografija: Google
Gora nije mogla da dodje!