“Ne mogu da pričam o sastavu vlade i potencijalnim koalicionim partnerima jer to treba prvo da iznesem na sednici Predsedništva SNS i da za to dobijem podršku predsednika Srbije i stranke”, rekla je Brnabić u emisiji Hit tvit na TV Pink.
Nakon toga ću predlog sastava nove vlade uputiti Narodnoj skupštini i nadam se da ćemo dobiti vladu u najkraćem roku, dodala je ona.
“Biće to jako dobra vlada, biće dosta ljudi sa novom energijom”, istakla je Brnabić, napominjujući da je ekspoze već spreman.
Napominjujući da je na ekspozeu naporno radila sa svojim timom proteklih desetak dana, ona je istakla da će se u njemu naći stvari koje će “jasno odrediti stvari koje želimo da uradimo do 2025. godine”.
Brnabić je dodala da će u njoj biti najverovatnije oko 50 odsto žena i da će sigurno biti formirana dva nova ministarstva, među kojima će biti i ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog.
“Ministru koji bude vodio taj resor neće biti lako”, istakla je Brnabić.
Prema njenim rečima, to će biti vlada kontinuiteta koja će raditi u istom timu zajedno sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Još jedan, ne manje važan cilj nove vlade biće nikad ozbiljnija borba protiv organizovanog kriminala, a građani će do kraja godine moći da vide ozbiljne izmene u tom smislu, rekla je Brnabić.
Ona je izbegla da odgovori na pitanje da li to znači da će doći promene ministra unutrašnjih poslova.
Na pitanje da li je tačno da su pojedini ministri “odlazili u strane ambasade” i tražili podršku drugih država da ostanu u sastavu vlade, Brnabić je rekla da je to tačno.
To je bila, kako je rekla, najgora moguća stvar koju je neko mogao da uradi.
Ukoliko bilo koja strana ambasada lobira za nekog da bude u vladi, toliko mu se proporcionalno smanjuju šanse da u nju uđe, rekla je Brnabić.
Komentari